Safavieh Jardin Harper Hand tutfuted волна од волна или тркач, црвена црна боја
  • Неодамнешно

Safavieh Jardin Harper Hand tutfuted волна од волна или тркач, црвена црна боја

DEN 3471.84

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Колекцијата Safavieh Jardin содржи чудесни килими, совршени за додавање на прскање на забава и боја во вашиот дом. Внимателниот вкус се користеше при изборот на боја за да се занает ова лесен за украсување со килим. Секој килим е рачно изработен и рачно затегнат за да одговара на килими со најдобар квалитет. Плишана, 100-процентна чиста волна е избрана за да се постигне сложеното ткаење на овие прекрасни теписи. Со нивните богати бои, овие килими ќе бидат совршени со вашиот домашен декор. FV35200 : Карактеристики : -Техника : Tufted.-Материјал : Волна.-Оригирање : Индија.-Латекс : Да.-стил : Современа.-Професионално чистење препорачано. Изградба : -Конструкција : Рачно изработено. Колекција : -Колекција : ardардин.