Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварела - Либерти бои“ платно уметност од Филип Хугонард
  • Неодамнешно

Колекција на ликовна уметност во трговска марка „Cујорк Акварела - Либерти бои“ платно уметност од Филип Хугонард

DEN 2.00

Количина на стоки
Достапно

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Уметник : Филип Хугонардсбук : Архитекторен стил : Задебелен и еклектичен модерно производ Тип : галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија ја карактеризира статуата на слободата со црвена и розова боја. Истакнати бои : бело, црвено, црно, вино, розово Филип Хугонард е француски фотограф со седиште во Париз. Роден во 1972 година, неговиот интерес за нови технологии го натера да се занимава со дигитална фотографија на многу рана возраст и на крајот да добие диплома во применети уметности. Тој ги истражува многуте начини на кои овој медиум овозможува да се создадат оригинални уметнички дела. Тој сака да патува низ светот и се обидува да ја долови затегнатата убавина на широки отворени простори, бура на мегалополизи и знаци на човечко отсуство и присуство. Во својата желба да открие нови работи и да ги сподели овие откритија со другите, тој претставува светски свет : нашиот свет. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Статуата на слободата со пукна црвена и розова боја.